Uwaga dla grup pracowników od minimum 5 osób – proponujemy indywidualne rabaty na karnety i wystawiamy fakturę za korzystanie z naszego klubu/członkostwo

Pracodawca chce mieć kreatywnych pracowników, zmotywowanych do pracy, pełnych życia i energii?

Osoby aktywne fizycznie uzyskują lepsze wyniki testów umysłowych, niż ludzie nie wysportowani. Badania aktywności mózgu wskazują, że u ludzi aktywnych do mózgu dociera więcej tlenu. Dzięki temu umysł potrafi przyswoić więcej informacji, lepiej wykorzystuj nowe wiadomości, jest odporniejszy na stres. Przeprowadzone w Duke University Medical Center badania wykazały, że półgodzinne ćwiczenia dotleniające trzy razy w tygodniu wystarczają, aby doprowadzić do znacznego wzrostu możliwości intelektualnych mózgu (m.in. planowanie, organizacja i zdolność zajmowania się różnymi zadaniami intelektualnymi równocześnie). Dotlenianie to jedna z najszybszych i najbardziej naturalnych metod redukcji stresu i wywoływania uczucia odprężenia, spokoju, a także fizycznego i psychologicznego zadowolenia.

Wykazano, że istnieje związek pomiędzy zdrowiem fizycznym i stanem intelektu.

Ludzie uprawiający sport są pewni siebie, optymistyczni, wytrwali i generalnie charakteryzowali się lepszym nastawienie do pracy i swojego zawodu, wyższym poziomem energii i radością życia.
Idziemy do Europy, ale z lekką zadyszką. Dlaczego??? Polacy mają niespotykany stosunek do własnego zdrowia kiedy namawiamy ich do ćwiczeń, słyszymy, że w ich wieku już nie trzeba, albo nie wypada. Byłem w siłowni w Szwecji i widziałem ludzi z każdej grupy wiekowej.

Nie ćwiczą po to, by dobrze wyglądać, to tylko „produkt uboczny” uprawiania sportu, ale ruch jest im potrzebny do życia. To kwestia higieny – jak mycie zębów. A czy ktoś się przyznaje, że nie myje zębów? Ponad 70% Polaków przyznaje się do braku nawyku aktywnego wypoczynku. Mężczyźni w Polsce żyją ponad 19 lat krócej, niż kobiety. Zabijają ich głównie choroby układu krążenia i nowotwory.

Lekarze są zgodni: nałogi, zła dieta i spędzanie wolnego czasu przed telewizorem zabierają nam kilkanaście lat życia.

Jeśli nie chcesz starości spędzić na korytarzach szpitalnych przychodni – ruszaj się!

Chcesz zmienić nawyki żywieniowe czy wyzwolić się z nałogów – ruszaj się!

Pierwsze efekty ćwiczeń zobaczysz po miesiącu i po prostu szkoda ci będzie ich zmarnować. Rzucisz palenie, bo będzie ci przeszkadzać zadyszka, zmienisz dietę, bo zobaczysz pierwszy zarys mięśni brzucha. Nie ma lepszego sposobu.

„To nie kwestia czasu i pieniędzy  – – – – –  To kwestia świadomości, odpowiedzialności za siebie”.