Step & Shape to zajęcia odbywające się w rytm muzyki z wykorzystaniem specjalnej platformy do ćwiczeń tzw. stepu. Stanowi on dodatkową modyfikację, uatrakcyjnienie i zwiększenie intensywności zajęć o charakterze wzmacniającym. Zajęcia te można podzielić na dwie części:

  • kondycyjną – polegającą na rytmicznym wchodzeniu na platformę, bazując na prostych krokach znanych aerobiku, której celem jest stymulacja wydolności układu oddechowego i krążenia oraz poprawa koordynacji, a także pamięci ruchowej przy szczególnym zaangażowaniu mięśni dolnych partii ciała (m. in. pośladków i ud).
  • wzmacniającą – będącą treningiem poszczególnych partii mięśniowych z wykorzystaniem m.in stepu, hantli, odważników kettlebell, której celem jest wysmuklenie i rzeźbienie całej sylwetki, oraz poprawa wytrzymałości mięśni całego ciała poprzez serie ćwiczeń w pozycjach izolowanych.

Połączenie tych dwóch części sprawia, że zajęcia wpływają na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawę kondycji oraz kształtowanie i ujędrnienie całego ciała. Zajęcia o zmiennej intensywności, przeznaczone dla wszystkich osób bez względu na wiek, czy formę fizyczną, ale z pewnością dla tych, którzy oczekują doskonałych rezultatów przy świetnej zabawie!